ul.Wojska Polskiego 118
97-300 Piotrków Trybunalski

+48 509 373 747
biuro@bio-diesel.net.pl

Pompy ciepła

Technologie oparte na odnawialnych źródłach energii (w skrócie OZE) są innowacyjnym sposobem na skuteczne i ekonomiczne ogrzewanie domu oraz przygotowanie wody użytkowej. Nowoczesne rozwiązania OZE pomagają chronić środowisko naturalne, redukować emisję dwutlenku węgla, oraz znacznie ograniczyć koszty ogrzewania domu, które stanowią w wielu domach ok. 70% kosztów eksploatacji.

Trudno znaleźć lepszy sposób na komfortowe ogrzewanie domu i przygotowanie ciepłej wody niż instalacja wykorzystująca energię, która jest zgromadzona w ziemi, wodach gruntowych i powietrzu. Natura oferuje nam tę energię bezpłatnie!

W zależności od tego, skąd pobierane jest ciepło i jak jest oddawane, wyróżniamy m.in. pompy ciepła:

  • powietrze-powietrze (ogrzewają powietrze w pokoju, odbierając ciepła od powietrza atmosferycznego za ścianą),
  • powietrze-woda (chłodzą powietrze, ogrzewają wodę w instalacji ogrzewczej lub ciepłą wodę użytkową),
  • glikol-woda (ciepło jest odbierane przez ciecz niezamarzającą  z gruntu , zaś oddawane jest do wody krążącej w instalacji ogrzewczej), określane też czasem mianem gruntowych pomp ciepła,
  • woda-woda (jak powyżej, przy czym ciepło odbierane jest nie od glikolu krążącego w wymienniku ciepła, tylko bezpośrednio z wody czerpanej ze studni, rzeki lub stawu)
Realizujemy dla Państwa kompleksową usługę instalacji pompy ciepła. Odwierty to jej pierwszy etap. Najlepiej zacząć tuż po wykonaniu fundamentów budynku lub nawet przed rozpoczęciem budowy. Teren jest wtedy dostepny z każdej strony, a działka wolna jeszcze od składowania materiałów budowlanych. Ważne tylko, aby dostępna była energia elektryczna oraz bieżąca woda.

odwierty pompy ciepła


Niezależne źródło energii - najlepsza inwestycja

Wykonanie odwiertów do pompy ciepła, to jak inwestycja we własną kopalnię węgla czy w szyb naftowy. Rury zakopane w ziemi słuzyć będą kolejnym pokoleniom. Ich wydajność energetyczna w stosunku do nakładów sprawia, że zwracają się w kilka lat. Żaden fundusz inwestycyjny nie gwarantuje takiej stopy zwrotu. Dlatego też, ze wszystkich dostępnych rozwiązań, odwierty pompy ciepła to najlepsza inwestycja. Ceny odwiertów oraz okres zwrotu inwestycji znajdziecie Państwo na stronie kalkulator ceny pompy ciepła .Gruntowy wymiennik ciepła

Odwierty pod pompy ciepła, to nic innego jak montaż gruntowego wymiennika ciepła. Rolę czynnika chłodniczego pełni w nim roztwór biodegradowalnego glikolu lub alkoholu. Ciepło z gruntu wykorzystywane jest przez pompę ciepła do ogrzewania budynku. Latem, kiedy powietrze na zewnątrz rozgrzane jest do temperatury ponad 25 stopni Celsjusza, a w budynkach zaczyna robić sie gorąco, odwierty automatycznie stają się źródłem darmowego chłodu.